Strona główna/Aktualności/Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

25 Stycznia 2015

19 listopada 2014 roku już po raz drugi w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Po sukcesie ubiegłorocznym dzieci z radością przyjęły wiadomość o tym , że znów czeka ich wspaniałe historyczne widowisko. Tym razem tematem było przybliżenie najwalniejszych wydarzeń i dat z okresu Polski pierwszych Piastów. Uczniowie zobaczyli trzy walki wojowników słowiańskich w walkach pod Cedynią, najazd Brzetysława Czeskiego i Henryka V. W scenkach historycznych udział brali uczniowie wcielając się w dawnych wojowników. Był również pokaz wybijania monet w mennicy Bolesława Chrobrego oraz konkursy z nagrodami z zapamiętanych wiadomości . Na koniec każdy mógł dokładnie przyjrzeć się orężu i przymierzyć zbroję, kolczugę, hełm. Lekcja została przyjęta przez uczniów bardzo entuzjastycznie i wszyscy już czekają na kolejną.