Strona główna/Aktualności/Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

8 Grudnia 2023
8 grudnia cała społeczność obchodziła Święto Patrona Szkoły - Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji uczniowie klasy 6 i 7 wystąpili w przedstawieniu „Spotkanie z Szymborską” przygotowanym przez p. Joannę Stojanowską. Na uroczystość zaproszenie przyjęli Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej p. Joanna Szczegodzińska oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Aleksander Chrzanowski. W swoim przemówieniu p. Dyrektor Małgorzata Uruska przypomniała ważną rolę autorytetów w życiu młodych ludzi jakimi niewątpliwie są polscy nobliści.
Widzowie mieli możliwość obejrzenia wywiadu z Szymborską - w tej roli fenomenalna Zuzanna Wojcieszak i Karol Chorążyczewski w kawiarence literackiej, wysłuchania jej utworów w towarzystwie muzyki Elli Fitzgerald oraz przeboju Sanah „Nic dwa razy się nie zdarza” w wykonaniu Amelii Chojnackiej. Na koniec rozstrzygnięto konkurs plastyczny na wyklejankę do wierszy noblistki.