Strona główna/Aktualności/Mogiłę pradziada ocal do zapomnienia

Mogiłę pradziada ocal do zapomnienia

25 Stycznia 2015

W dniach od 27 października do 29 października 2014 roku na trenie naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy na kresowe cmentarze. Zbiórka ta prowadzona jest przez Telewizję Wrocław – Studio Wschód wspólnie z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Łącznie zebraliśmy 72 znicze, które przez ekipę Studia Wschód wraz z panią Grażyną Orłowską-Sondej - koordynatorką akcji - zostaną dostarczone na Ukrainę i zapłoną na blisko 50 polskich cmentarzach między innymi na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie. Dla naszych Rodaków żyjących za wschodnią granicą żałobne lampki z Polski są symbolem pamięci o zmarłych, kawałkiem ojczyzny w szczególnych dniach, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.

Samorząd składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołączyli do tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości: