Strona główna/Aktualności/Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta

30 Listopada 2021

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy została powołana we Wrześniu 2009 roku przez Oleśnicką Radę Miasta. Działają tam młodzi przedstawiciele jedenastu Oleśnickich szkół. Radni zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach. Radną ze Szkoły Podstawowej nr 8 w tym roku została uczęszczająca do klasy 7b Kinga Osek.

Reprezentanci szkół spotkali się 18 listopada na I sesji w tym roku szkolnym. Spotkanie odbyło się w Sali Obrad nr 37 w Ratuszu. Podczas sesji Aleksander Chrzanowski, przewodniczący Rady Miasta zaprzysiężył nowo wybranych radnych. Otrzymali oni również gratulacje od burmistrza Oleśnicy, Jana Bronsia za otrzymanie mandatu radnego MRM. Wszystkim radnym Pan burmistrz życzył owocnej pracy i wielu sukcesów.

Młodzieżowa Rada Miasta